Zawartość

Spotkanie przedstawicieli PKN, Unii Celnej i Kirgistanu

2012-03-08

lr-3929_small.jpg

 W dniach 28.02 – 02.03.2012 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji normalizacyjnych krajów Unii Celnej (Białoruś, Kazachstan, Federacja Rosyjska) oraz  Kirgistanu, który aspiruje do członkostwa w tej organizacji

 

 

 

 

W spotkaniu udział wzięli szefowie jednostek normalizacyjnych i certyfikacyjnych z Białorusi, Kazachstanu, Rosji, Kirgistanu i Polski oraz minister - członek Kolegium Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EAKG) do spraw regulacji technicznych.

Ze strony polskiej uczestniczyli: kierownictwo PKN, przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji oraz kierownicy komórek organizacyjnych PKN.

 

lr-3919.jpg

 

W trakcie spotkania przewodniczący delegacji przedstawili prezentacje odnoszące się do działalności jednostek normalizacyjnych w ich krajach w kontekście członkostwa w Unii Celnej oraz Euroazjatyckiej Międzypaństwowej Komisji ds. Normalizacji, Certyfikacji i Metrologii. W swoich wystąpieniach poruszali kwestie dotyczące przewidywanego wpływu normalizacji i oceny zgodności w krajach Unii Celnej na przebieg zakresu integracji gospodarczej w ramach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). Wymieniono również poglądy i przedyskutowano kwestie dot. określenia możliwości przyszłej współpracy pomiędzy PKN a jednostkami normalizacyjnymi z krajów Unii Celnej i Kirgistanu w sytuacji postępującej integracji gospodarczej WNP oraz najnowszych rozwiązań legislacyjnych w Unii Europejskiej dotyczących normalizacji.