Zawartość

Dzień Normalizacji Polskiej 2024

2024-05-20
Dzień Normalizacji Polskiej 2024

20 maja obchodzimy Dzień Normalizacji Polskiej (DNP). Święto to ustanowiono w 2010 r. z inicjatywy Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. To okazja do promowania idei dobrowolnej normalizacji oraz podkreślenia korzyści wynikających ze stosowania norm. Jest to również forma uhonorowania wszystkich osób i podmiotów biorących czynny udział w polskiej normalizacji, m.in. organów administracji rządowej, organizacji gospodarczych oraz przedstawicieli nauki i techniki.

W tym roku spotkaliśmy się na międzynarodowej konferencji, aby uczcić jubileusz 100-lecia PKN, a tym samym normalizacji polskiej. Relację z tego wydarzenia można przeczytać tutaj.

Z okazji dzisiejszego święta: twórców, użytkowników i beneficjentów norm – życzymy wielu sukcesów i niesłabnącej motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań.