Zawartość

Kwietniowe „Wiadomości PKN”

2024-04-22
Kwietniowe „Wiadomości PKN”

Normalizacja wywiera ogromny wpływ na różne aspekty naszego życia. Jest kluczowym elementem rozwiązań techniczno-technologicznych i głównie z nimi jest kojarzona. Jednak jej zakres obejmuje również obszary związane z zarządzaniem (np. zarządzeniem jakością), żywnością, środowiskiem, bezpieczeństwem oraz odpowiedzialnością społeczną. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak trudne byłoby nasze codzienne funkcjonowanie bez normalizacji, być może dlatego, że działa ona „w tle”.

Jednym z kluczowych aspektów normalizacji jest jej wkład w rozwój ekonomiczny i zrównoważony rozwój społeczny. Osiąga się to m.in. przez wzrost produktywności oraz ułatwioną wymianę handlową, tym samym normalizacja przyczynia się do budowania silniejszej gospodarki i bardziej zrównoważonego społeczeństwa. Te korzyści zostały już dawno zauważone przez kraje rozwinięte, gdzie wiedza normalizacyjna jest przekazywana młodemu pokoleniu na wszyst­kich szczeblach edukacji.

Mając tego świadomość, PKN inicjuje wiele działań na rzecz edukacji normalizacyjnej. Jednym z nich jest organizacja Ogólnopolskiego Konkursu PKN „Normalizacja i ja” – w tym roku to już jego dwunasta edycja. Inspirację dla tematyki tegorocznego konkursu stanowi 100-lecie istnienia PKN.

Dowiedzcie się więcej z „Wiadomości PKN 4/2024”.