Zawartość

Norma ISO 30414 ‒ czyli jak zorganizować firmę w nowych czasach

2023-08-08
pokój z pracownikami

Jak się mają pracodawcy i pracownicy w 2023 roku? Wyniki Raportu Adecco pt. „Global Workforce of the Future 2022” wskazują, że obie strony są w kiepskiej sytuacji. Raport ujawnia, że 27% pracowników planuje odejście, 48% zaś myśli o zmianie pracy na lepiej płatną. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że wprawdzie 44% pracowników chce
zostać w swoim dotychczasowym miejscu pracy, tylko jeśli będą mieli możliwość rozwoju zawodowego, ale aż 23% wszystkich zatrudnionych nigdy nie otrzymało żadnej propozycji dotyczącej ścieżki rozwoju zawodowego.

Rozdział pomiędzy pracodawcami a pracownikami się powiększa i doprawdy trudno ocenić, jak dalej będzie przebiegał, tymczasem jednak bardzo pomocne mogą się okazać Normy Międzynarodowe, zawierają bowiem rozwiązania i zalecenia przydatne dla zrównoważonego, inkluzywnego oraz sprawiedliwego zarządzania miejscem pracy; tworzą w ten sposób warunkikompromisu między pracodawcami i pracownikami. Jakie jednak zmiany zawrzeć w normach, aby w niespokojnych latach dwudziestych obie strony rynku pracy odniosły korzyści?

Całość artykułu o ciekawych trendach rynku pracy.