Zawartość

Lipcowe Wiadomości PKN

2023-07-20
Lipcowe Wiadomości PKN

Rynek pracy zmienił się znacząco od 2019 r. Pandemia, kryzys energetyczny, wojna, a także przebudowa gospodarki w kierunku neutralności klimatycznej ujawniły i nasiliły przeobrażenia w miejscach pracy.

Pandemia na pewno przyspieszyła wszystkie zmiany w obszarze cyfryzacji, pozwoliła też wdrożyć w błyskawicznym tempie wiele rozwiązań, które przez lata pozostawały w fazie testów. Trwałymi efektami pandemii na rynku pracy są: przyspieszona transformacja cyfrowa, elastyczne formy zatrudnienia, nowoczesne metody rekrutacji oraz praca zdalna. Wtedy też okazało się, że praca zdalna wcale nie oznacza, że pracownicy nie będą realizować swoich zadań, a firma się zawali.

To co się wydarzyło, uwydatniło przede wszystkim, że firmy, aby efektywnie funkcjonować, powinny być elastyczne oraz umiejętnie pracować w niestabilnym otoczeniu i mieć świadomość, że długofalowe strategie stają się niepraktyczne.

O tym, jak normalizacja wspiera rozwój firm w nowych czasach, można przeczytać w bieżącym numerze „Wiadomości PKN 7/2023”.