Zawartość

„ROLA NORMALIZACJI W OCHRONIE INFRASTRUKTURY KRYTYCZNEJ” – KONFERENCJA PKN

2023-05-23
„ROLA NORMALIZACJI W OCHRONIE INFRASTRUKTURY KRYTYCZNEJ” – KONFERENCJA PKN

Bezpieczeństwo i niezależność to zagadnienia, które nie tracą na aktualności, są niezbędne dla funkcjonowania państwa, znaczące dla działalności wielu instytucji i wreszcie całego społeczeństwa. Są też przedmiotem prac normalizacyjnych, które dążą do proponowania jak najlepszych i sprawdzonych rozwiązań. Ochrona infrastruktury krytycznej jest jednym z priorytetów,  ponieważ jest ona kluczowa dla bezpieczeństwa państwa i jego obywateli.  

18 maja 2023 r. z okazji Dnia Normalizacji Polskiej PKN zorganizował bezpłatną konferencję pt.: „Rola normali­zacji w ochronie infrastruktury krytycznej” w Centrum Konferencyjnym Golden Floor EuroCentrum w Warszawie.

Podczas konferencji w gronie ekspertów poruszono zagad­nienia związane z ochroną infrastruktury krytycznej. Zaproszeni goście mówili między innymi o narodowym programie ochrony infrastruktury krytycznej, normach z zakresu bezpie­czeństwa powszechnego i normach zharmonizowanych. Omówiono również – w odniesieniu do dyrektywy CER – nowe podejście do normalizacji w ochronie infrastruktury krytycznej, a także poziom cyberbezpieczeństwa Unii Europejskiej w kontekście dyrektywy NIS2.

Udział podmiotów bezpośrednio zaangażowanych w kwestię ochrony infrastruktury krytycznej pozwolił na kompleksowe przedstawienie tematyki wydarzenia.

Szczegółową relację z konferencji można znaleźć w majowym numerze miesięcznika „Wiadomości PKN”.