Zawartość

Nagrody „Kompas Normalizacji” oraz konferencja „Rola norm rozwoju Przemysłu 4.0”

2019-05-24
W ramach obchodów Dnia Normalizacji Polskiej Polski Komitet Normalizacyjny zorganizował ogólnopolską konferencję, której tematem przewodnim była „Rola norm w rozwoju Przemysłu 4.0”.

W ramach obchodów Dnia Normalizacji Polskiej Polski Komitet Normalizacyjny zorganizował ogólnopolską konferencję, której tematem przewodnim była „Rola norm w rozwoju Przemysłu 4.0”. Konferencja odbyła się 22 maja br. w Klubie Bankowca w Warszawie.

Nagroda PKN „Kompas Normalizacji”

Konferencję rozpoczęto uroczystym wręczeniem nagrody PKN – „Kompas Normalizacji”. Nagroda ta jest szczególnym wyróżnieniem i może być nadawana osobom fizycznym,  prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, polskim i zagranicznym. „Kompas Normalizacji” przyznaje się w dowód uznania osiągnięć w zakresie wspierania normalizacji, w tym m.in. zaangażowania w promowanie systemu normalizacji dobrowolnej.

W tym roku nagrodą uhonorowani zostali prof. dr hab. inż. Henryk Zobel oraz Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich – Związek Rewizyjny.

Rola norm w Przemyśle 4.0

Część merytoryczną konferencji otworzył Prezes PKN, Tomasz Schweitzer. Podkreślił, że w kształtowaniu Przemysłu 4.0 bardzo ważne są normy będące narzędziem rozpowszechniania wiedzy i innowacyjności. Dzięki temu pomagają budować globalny rynek bezpiecznych, energooszczędnych, interoperacyjnych urządzeń i systemów IoT.

W trakcie konferencji zaproszeni prelegenci przedstawili m.in. systemowe narzędzia wsparcia przedsiębiorców, aspekty związane z rolą norm w rozwoju nowych technologii i ich bezpieczeństwa, praktyczne zastosowanie rozwiązań Przemysłu 4.0, a także kwestie cyberbezpieczeństwa i koncepcje Interenetu Rzeczy w kontekście rewolucji przemysłowej.

Pełną relację z wydarzenia znajdą Państwo w majowym miesięczniku „Wiadomości PKN 5/2019”.