Zawartość

20 maja - Dzień Normalizacji Polskiej

2019-05-20
20 maja obchodzimy Dzień Normalizacji Polskiej

20 maja obchodzimy Dzień Normalizacji Polskiej.

Święto to ustanowiono w 2010 r. z inicjatywy Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. To okazja do promowania idei dobrowolnej normalizacji oraz podkreślenia korzyści wynikających ze stosowania norm. Jest to również forma uhonorowania wszystkich osób i podmiotów biorących czynny udział w polskiej normalizacji, m.in. organów administracji rządowej, organizacji gospodarczych oraz przedstawicieli nauki i techniki.

W tym roku z okazji DNP organizujemy konferencję, której tematem przewodnim będzie „Rola norm w rozwoju Przemysłu 4.0”. W trakcie konferencji przedstawione zostaną m.in. systemowe narzędzia wsparcia przedsiębiorców, aspekty związane z rolą norm w rozwoju nowych technologii i ich bezpieczeństwa oraz praktyczne zastosowanie rozwiązań Przemysłu 4.0.