Zawartość

Konferencja „Bezpieczeństwo i jakość żywności”

2018-11-23
Konferencja „Bezpieczeństwo i jakość żywności”

Współcześnie klienci oczekują wysokiej jakości produktów i bezpieczeństwa żywności, a także zrównoważonego rozwoju i etycznego handlu.

Mając to na uwadze i podkreślając znaczenie normalizacji w tym zakresie, Polski Komitet Normalizacyjny już po raz drugi zorganizował ogólnopolską konferencję „Bezpieczeństwo i jakość żywności”. Konferencja odbyła się 20 listopada br. w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” w Warszawie. Skierowana była przede wszystkim do producentów płodów rolnych, pasz, surowców żywnościowych i żywności, importerów żywności, przedstawicieli służb nadzoru rynku oraz jednostek certyfikujących, a także wszystkich zainteresowanych. 

Obecnie potrzeba bezpieczeństwa żywności jest większa niż kiedykolwiek. Produkty spożywcze regularnie przekraczają granice państw na każdym etapie łańcucha dostaw, co zwiększa ryzyko wystąpienia różnych zagrożeń, np. zanieczyszczeń żywności, rozwoju bakterii patogennych itp. Niezbędne są zatem wskazówki, najlepsze praktyki i testy w celu promowania i zwiększenia bezpieczeństwa i jakości w całym przemyśle spożywczym. Zdrowie konsumentów i żywność wysokiej jakości to priorytety uwzględnione w normach.

Eksperci zaproszeni na konferencję poruszali m.in. zagadnienia normalizacji dla bezpieczeństwa żywności, nowelizacji normy PN-EN ISO 22000, wymaganych oznakowań produktów spożywczych, bezpieczeństwa opakowań, zastosowania norm w przepisach prawnych, omawiali też historię przemian i przyszłości przemysłu spożywczego oraz rozważali zależności pomiędzy bezpieczeństwem żywności a zdrowiem społecznym.

Relację z konferencji będzie można przeczytać w kolejnym numerze „Wiadomości PKN”.

 

PATRONI HONOROWI:
 

MRiRW logo_1.jpg             logo PCA.jpg             PZH_0.jpg          Logo_cobro_jpg.jpg           IZZ.jpg
  


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY:                                             POZOSTALI PATRONI MEDIALNI:

logo-foodfakty-portal-kolor.jpg                               Przemysł Spożywczy LOGO_1.jpg           logo bihz jpg.jpg                Forum Biznesu logo.jpg