Zawartość

„Normalizacja dla Smart Cities” – konferencja

2017-11-17
konferencja

Już po raz drugi Polski Komitet Normalizacyjny zaprosił na konferencję z cyklu „Normalizacja dla Smart Cities”, która odbyła się 16 listopada br. w EuroCentrum Office Complex w Warszawie.


Za ideą inteligentnych miast kryje się konieczność kształtowania ich zrównoważonego rozwoju m.in. poprzez wprowadzanie zmian w wydajności energetycznej, transporcie i komunikacji, infrastrukturze oraz ekologii. Są one ściśle powiązane z nowoczesną technologią i inwestowaniem w wiedzę i społeczeństwo.


Smart City nie powstanie bez norm. To właśnie normy zawierają wiedzę ekspercką i najlepsze praktyki, które miasta mogą wykorzystywać i dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb.


Uczestnicy konferencji dyskutowali o tym, jak normalizacja kształtuje i wspiera miasta przyszłości. Mówiono m.in. o inicjatywach normalizacyjnych, bezpieczeństwie w realizacji strategii inteligentnego miasta, celach, korzyściach i wyzwaniach w transformacji w miasto smart oraz o procesie certyfikacji na zgodność z normą PN-ISO 37120.


Patroni honorowi:

logo_PTI_CMYK.PNG   logo_PTI_CMYK.PNG   cp_logo_180x60 RGB_300_dpi.jpg

 


Patroni medialni:

  Rz_Logo_male.jpg  IMIR_logo_PL_RGB.jpg  Inteligentne_Miasta_logo.png logo_smart_city_blog.png

 

Portal_Komunalny_nowe.png   Forum_Biznesu_logo.jpg  Urbnews.pl Logo_0.png

 

 

 

 

Pełną relację z konferencji znajdą Państwo w kolejnym numerze „Wiadomości PKN”.