Zawartość

Gemalto wzmacnia swoją obecność w Polsce

2010-06-10

25 maja 2010 r. – Firma Gemalto światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, ogłosiła uruchomienie nowej linii produkcyjnej paszportów elektronicznych w swoim zakładzie w Tczewie.

 

GemaltowTczewie1.JPG

      

Otwarcie nowej linii produkcyjnej paszportów elektronicznych w zakładzie Gemalto w Tczewie, 25 maja 2010 r.
Otwarcie nowej linii produkcyjnej paszportów elektronicznych w zakładzie Gemalto w Tczewie, 25 maja 2010 r.

 

Z tej okazji zorganizowane zostało uroczyste spotkanie z udziałem przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej oraz klientów firmy.  Polski Komitet Normalizacyjny reprezentował Pan Tomasz Schweitzer, Prezes PKN. Rangę spotkaniu nadała obecność Pana Zenona Odyi, Prezydenta Tczewa.

Nowa linia umożliwi firmie rozwój działalności tego zakładu w sektorze publicznym oraz zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na tego rodzaju rozwiązania zarówno w regionie, jak i na całym świecie, dzięki ofercie najwyższej jakości produktów wytwarzanych w odpowiednio zabezpieczonym zakładzie.

Polska, cechując się szybkim rozwojem rynków, zwłaszcza w sektorze publicznym, jest kluczowym krajem dla Gemalto. Nowa linia produkcyjna będzie obsługiwała rynek krajowy oraz największych klientów na całym świecie, takich jak państwowe drukarnie w różnych krajach. Ten krok jest dla firmy kolejnym etapem rozwoju prowadzonego w Polsce od 1996 r. Otworzenie fabryki w Tczewie w 2000 r. sprowadziło do Polski najbardziej zaawansowane technologie, zapewniając przy tym 450 miejsc pracy w nowoczesnym zakładzie. Elektroniczne paszporty i dowody osobiste to jeden z najbardziej obiecujących segmentów rynku cyfrowych zabezpieczeń – a jego rozwój wyznacza Gemalto.

„Cieszymy się z inwestycji Gemalto sprowadzających najnowsze technologie do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i tworzących setki miejsc pracy” – komentuje Rafał Baniak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. „Pragniemy rozwoju tego rynku i chcemy, by Polska silnie angażowała się w rozwój najnowszych technologii elektronicznego paszportu”.

„Połączenie zaawansowanej technologii Gemalto i silnej motywacji lokalnych zespołów stawia nas na bardzo dobrej pozycji umożliwiającej produkcję i dostawy najlepszych w swojej klasie produktów i rozwiązań” – mówi Jacques Seneca, Wiceprezes wykonawczy, Security Business Unit. „Gemalto jest liderem rynku rozwiązań w zakresie tożsamości elektronicznej, cieszącym się licznymi sukcesami we wprowadzaniu elektronicznych dowodów tożsamości i paszportów w różnych krajach. Nasze inwestycje w Polsce pomogą nam umocnić naszą wiodącą pozycję”.

Nowa inwestycja Gemalto potwierdza silną koncentrację firmy na rynku tożsamości elektronicznej. Bazując na dotychczasowych możliwościach produkcyjnych zakładu w Tczewie, Gemalto zapewnia niedrogie, kompleksowe rozwiązania obejmujące cały łańcuch wartości elektronicznego paszportu. Gemalto dostarcza także rozwiązania w zakresie rejestracji, personalizacji i kontroli granicznej oraz świadczy usługi doradcze w celu wsparcia lokalnego swoich państwowych klientów we wdrażaniu i modernizacji systemów e-paszportów.

Fabryka Gemalto w Tczewie zdobyła wiele nagród potwierdzających satysfakcję swoich klientów oraz otrzymała międzynarodowe certyfikaty ISO 9001 (zarządzanie jakością), ISO 140001 (zarządzanie środowiskiem) oraz OHSAS 18001 (zarządzanie BHP).

źródło: Press Release, Gemalto