Content

Archiwum przyznanych patronatów

Finał: 13.12.2024, Starachowice

VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

Termin i miejsce: Finał 13.12.2024 r., Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach

  1. Etap szkolny zostanie przeprowadzony 15.11.2024 r. w szkołach, które zgłoszą chęć udziału
  2. Etap wojewódzki (finałowy) i wręczenie nagród odbędzie się 13.12.2024 r. o g. 10.00 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach

Celem Konkursu jest zwiększenie świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym oraz rozpowszechnienie wiedzy normalizacyjnej wśród uczniów, co jest również zamysłem nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach.

27.11. 2024 r., Warszawa

Międzynarodowa Konferencja organizowana z okazji Jubileuszu 30-lecia Polskiej Izby Opakowań

Termin: 27 listopada 2024 r., Warszawa, Dom Technika NOT

Podczas jednodniowej uroczystości odbędzie się międzynarodowa konferencja, której tematyka poświęcona będzie gospodarce i trendom w branży opakowań na poziomie globalnym oraz krajowym, najnowszym technologiom dającym przedsiębiorstwom przewagę konkurencyjną, a także regulacjom prawnym, certyfikacji i kształceniu kadr dla opakowalnictwa.

Czytaj więcej o Konferencji jubileuszowej
26-27.11.2024 r., Warszawa

XIII Konferencja Trusted Economy Forum – CommonSign 2024 „Tożsamość cyfrowej dekady”

Termin i miejsce: 26-27.11.2024 r., Instytut Podstaw Informatyki PAN; ul. Jana Kazimierza 5, 01-248 Warszawa

Medien Service oraz Obserwatorium.biz. zapraszają Państwa do aktywnego udziału w kolejnej, już trzynastej konferencji poświęconej problematyce funkcjonowania podpisu elektronicznego, elektronicznej identyfikacji oraz usług zaufania w naszym kraju. W tym roku konferencja CommonSign realizowana będzie wspólnie z Trusted Economy Forum, cyklem wydarzeń związanym z szeroko pojętą cyfryzacją i wykorzystaniem usług zaufania (podpis elektroniczny, e-Doręczenia) oraz bezpiecznej identyfikacji zdalnej do procesów biznesowych i w krajach Unii Europejskiej. Celem obu serii połączonych w tym roku wydarzeń realizowanych pod markami CommonSign oraz Trusted Economy Forum, od ich pierwszych edycji sprzed kilkunastu lat, jest budowanie mechanizmów interoperacyjności podpisu elektronicznego i e-identyfikacji oraz usług zaufania na poziomie wzajemnej wymiany informacji i współpracy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami krajowymi i zagranicznymi. To zadanie pozostaje aktualne i jako takie stanowi uzasadnienie dla organizacji naszej konferencji. Dlatego poza firmami od lat aktywnymi w zakresie e-podpisu do udziału w konferencji tradycyjnie już zapraszamy również nowe firmy i osoby z prezentacjami dotyczącymi problematyki e-identyfikacji i e-uwierzytelniania w różnorodnych branżowych zastosowaniach oraz w zmieniającej się rzeczywistości świata realnego i cyfrowego.

06-07.11.2024 r., Politechnika Łódzka, Wydział Chemii

FoodFakty Summit 2024  - food4tomorrow

Termin i miejsce: 6-7.11.2024 r., Wydział Chemii Politechniki Łódzkiej.

Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy oparta na konferencji biznesowo – naukowej i innowacyjnej przestrzeni networkingowej dla kadry kierowniczej branży spożywczej w formule stacjonarnej. Konferencja ma być również odpowiedzią na obchody Światowego Dnia Żywności FAO.

Szczegóły dotyczące Konferencji

24.10.2024 r., Krotoszyn

Konferencja „Normalizacji w sektorze usług”.

Termin: 24 października 2024 r., Krotoszyn

Organizatorem konferencji „Normalizacja w sektorze usług” zaplanowanej na
24 października 2024 r.  jest powiat krotoszyński.

Celem konferencji jest rozpowszechnianie i propagowanie wiedzy normalizacyjnej wśród uczniów technikum powiatu krotoszyńskiego.

18 października 2024 r.

VII edycja Konferencji z cyklu „Innowacje – Pomiary – Akredytacje”

pod hasłem „Laboratoria badawcze i wzorcujące w systemach oceny zgodności”

Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.

 

Podkarpackie Centrum Innowacji to organizacja promująca wykorzystanie osiągnięć  naukowych w gospodarce. Buduje kluczowe umiejętności naukowców i studentów. Wzmacnia potencjał regionu finansując prace badawczo-rozwojowe naukowców oraz wytwarzane w ten sposób nowe technologie i rozwiązania.

PCI wspiera innowacyjne pomysły młodych ludzi, poszerza ich wiedzę na temat startup-ów i prototypowania udostępniając pracownie makerspace, a także organizując programy edukacyjne i hackathony.

Konferencja jest stacjonarnym, otwartym, całodziennym, bezpłatnym wydarzeniem gromadzącym około 100 uczestników zrzeszonych w Sieci laboratoriów oraz przedstawicieli podkarpackiego przemysłu, a także ekspertów branżowych z całej Polski.

Podczas konferencji można dowiedzieć się o najnowszych trendach w działaniach laboratorium.

Jesień 2024 r.

XVIII edycja Ogólnopolskiego Programu Najwyższa Jakość Quality International

Europejskie Forum Biznesu

 

Program Najwyższa Jakość Quality International jest przedsięwzięciem, które od 18 lat kierowane jest do działających w Polsce oraz w innych krajach instytucji, producentów i usługodawców, posiadających czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania. Jest to największy w Polsce, ponadbranżowy konkurs jakościowy, aktywizujący firmy małe, średnie i duże oraz samorządy wokół idei zarządzania jakością, który daje możliwość doskonalenia swoich procedur związanych z jakością, wymianę wzajemnych doświadczeń oraz możliwość nawiązania współpracy.

Jego celem jest promowanie skutecznych metod zarządzania jakością oraz wskazanie i wyróżnienie tych firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Program zostaje zwieńczony Europejskim Forum Biznesu. To forum wymiany idei i poglądów, poznania najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających podmiotom codzienną gospodarczą działalność w Polsce i w innych krajach Europy w różnym zakresie, m.in. w odniesieniu do standardów zarządzania, norm, certyfikacji, finasowania inwestycji, obowiązujących przepisów, a także postulowanych zmian regulacji, które sprzyjają rozwojowi, wzrostowi, konkurencyjności i efektywności przedsiębiorstw, instytucji i całej gospodarki, a zwłaszcza podmiotów działających na terenie Polski i Unii Europejskiej, ale także wykazujących aktywność na rynkach dalszych

Czytaj więcej o Europejskim Forum Biznesu

25.09.2024 r, Łódź

„Workshop on ISO/TC 98 activities”

Termin: 25 września 2024 r., Łódź

Wydarzenie ma na celu przedstawienie i przybliżenie działalności Komitetu Technicznego oraz aspektów praktycznych związanych z tematyką szeroko rozumianej niezawodności konstrukcji. Jest ono skierowane do ekspertów związanych z budownictwem, a jego głównym zadaniem jest aktywowanie działalności grupy programowej komitetu technicznego ISO/TC 98.

04-05.09.2024; Łódź

Warsztaty Menagerskie FoodFakty Science 4 Business – Zagrożenia mikrobiologiczne i pochodzenia biologicznego – wyzwania i rozwiązania 
FoodFakty

Już po raz drugi portal Food Fakty organizuje Warsztaty Menagerskie FoodFakty Science 4 Business – Zagrożenia mikrobiologiczne i pochodzenia biologicznego – wyzwania i rozwiązania, które odbędą się w dniach 04-05.09.2024 na Politechnice Łódzkiej w Instytucie Technologii Fermentacji 
i Mikrobiologii.

Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy oparta na warsztatach managerskich i innowacyjnych formach networkingu w zakresie bezpieczeństwa mikrobiologicznego w produkcji spożywczej.

Szczegółowe informacje wraz z programem znajdują się pod linkiem: Warsztaty Menagerskie FoodFakty

24.07.2024;  Warszawa, PGE Narodowy

Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2024 na PGE Narodowy

Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2024 to jedno z największych i najbardziej znanych wydarzeń branży ochrony przeciwpożarowej i security w Polsce, współtworzone przez najwyższej klasy ośrodki naukowe i badawcze w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Co roku przyciąga uwagę blisko 1000 specjalistów z zakresu projektowania, inwestycji budowlanych oraz prewencji pożarowej, chcących rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę i kontakty.

Szczegółowe informacje wraz z programem znajdują się pod linkiem: www.fireexpo-pge.pl

Podczas Kongresu zapewniony jest:

  • Bezpłatny udział i parking;
  • Nieograniczony udział w strefie fireexpo, wykładach ekspertów, możliwość otrzymania wejściówki na warsztaty;
  • Możliwość konsultacji z ekspertami Sieć Badawcza Łukasiewicz, ITB, UDT, PKN, CIOP-PIB, Akademia Pożarnicza (SGSP), SEP, PZITB, PIIB, SARP, WAT, NCBR, PCBC, INSTYTUT PROJEKTOWANIA BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO, PZPB, Vds, SBF, DAFA, Rzeczoznawcami ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych;
  • Udział w pokazach, testach.

Przydatne linki:

03-07.06.2024;  wydarzenie on-line

FoodFakty Safety Week w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności
FoodFakty 

Już po raz czwarty portal Food Fakty organizuje konferencję poświęconą zagadnieniom żywności – tym razem będzie to: FoodFakty Safety Week, który odbędzie się w dniach 03-07.06.2024 w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności. 

Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy na temat najnowszych osiągnięć organizacyjnych i technicznych w zakresie: kultury bezpieczeństwa żywności, bezpiecznego rozwoju, kontroli bezpieczeństwa, systemów zarządzania bezpieczeństwem. 
FoodFakty Safety Week to seria 5 webinariów, każde kolejnego dnia od poniedziałku 03.06 do piątku 07.06.

Szczegółowe informacje wraz z programem znajdują się pod linkiem: FoodFakty Safety Week

05-06 czerwca 2024 r. Warszawa

XI edycja Digital Money & Blockchain Forum

"Cyfrowe aktywa, tokeny i pieniądz – nowe rozdanie"

 

Podczas XI edycji Digital Money & Blockchain Forum zostaną omówione takie zagadnienia jak: Technology, Business, Payments, Commerce, Security, Law i Com-pliance.

Organizatorzy planują również przedyskutowanie kwestii dotyczących:

  • ściślejszych regulacji rynków kryptowalut oraz wpływu na ich innowacyjność;
  • nowych rozwiązań technicznych w świecie blockchain;
  • przyszłości bitcoina, ethereum oraz rynku tokenów cyfrowych;
  • kolejnych zastosowań tokenów NTF;
  • świata finansów po pandemii – rola polityk pieniężnych, banków centralnych i regulatorów;
  • DeFi – zdecentralizowane finanse.

Czytaj więcej o XI Digital Money & Blockchain Forum

27.05.2024 r. etap szkolny, 05.06.2024 r. etap finałowy, Siedlce

III Regionalny Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach

Celem Konkursu jest zwiększenie świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym oraz rozpowszechnienie wiedzy normalizacyjnej wśród uczniów i nauczycieli.

08-10 maja 2024 r, Warszawa

XXIX Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2024

Polska Izba Paliw Płynnych 

 

Międzynarodowe Targi STACJA PALIW prezentują aktualne światowe trendy w dziedzinie technologii, produktów i usług oraz rozwiązań biznesowych dla sektora paliwowego oraz branż pokrewnych. Są miejscem wymiany informacji, wiedzy i doświadczeń, nawiązywania bezpośrednich kontaktów biznesowych i prezentacji najnowszych rozwiązań dla sektorów: paliwowego, petrochemicznego i energetycznego, stacji paliw, myjni, warsztatów, transportu, wyposażenia sklepów i barów.

Prezentowanej Wystawie towarzyszy także Strefa Myjni, gdzie prezentowane są rozwiązania dla myjni automatycznych, samoobsługowych i urządzenia dodatkowe.

Międzynarodowe Targi STACJA PALIW to uznane na całym świecie wydarzenie, gdzie znaleźć można cenione marki czołowych firm zarówno krajowych, jak i zagranicznych. To wyjątkowe spotkanie pozwalające przedsiębiorcom na dynamiczny rozwój ich biznesu.

Czytaj więcej o XXIX Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2024

Finał 15.12.2023; Starachowice
VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej w Starachowicach 
Organizatorem konkursu jest Technikum nr 2 przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.
Celem konkursu jest przybliżenie świętokrzyskiej społeczności szkolnej zagadnień normalizacyjnych, a jego zakres tematyczny związany jest z programem nauczania dla szkół branżowych i techników.

9 listopada, Warszawa

XII Konferencja CommonSign

„Tożsamość cyfrowej dekady”

 

NASK - Państwowy Instytut Badawczy, Autenti, Obserwatorium.biz, Trusted Information Consulting oraz Medien Service organizują XII edycję  Konferencji CommonSign, pt. „Tożsamość cyfrowej dekady”.

W programie planowane są prezentacje i dyskusje dotyczące:

  • identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w Polsce,
  • zdalnego i mobilnego potwierdzania tożsamości ,
  • powszechnego stosowania e-dowodu osobistego,
  • europejskiego portfela cyfrowej tożsamości,
  • aplikacji mObywatel w odsłonie 2.0,
  • rozwoju usług elektronicznych w administracji i biznesie,
  • prawa nowych technologii, dyrektywy DORA i NIS2,
  • wirtualnego urzędu,
  • e-paragonu, e-faktury, płatnościom,
  • publicznym i kwalifikowanym doręczeniom elektronicznym,
  • blockchain w administracji,
  • Elektronicznej Dokumentacji Medycznej,
  • cyfrowemu paszportowi pojazdu,
  • chmury publicznej i prywatnej ,
  • zeroemisyjności stosowanych technologii w kontekście usług zaufania,
  • stanowi faktycznemu bezpieczeństwa informatycznego w wybranych kluczowych obszarach życia społecznego i gospodarczego,
  • certyfikacji narzędzi i sprzętu IT oraz kwalifikacjom osobistym w zakresie cybersecurity,
  • e-biznesowi i e-administracji w procesie transformacji ,
  • umiejętnościom cyfrowym, edukacji.
Czytaj więcej o XII Konferencji CommonSign

23-25 października, Starachowice

XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna

ŚRODKI SMAROWE 2023

Organizatorem XIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej ŚRODKI SMAROWE 2023 jest Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy.

Celem konferencji jest merytoryczna dyskusja oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie wyzwań, przed jakimi staje przemysł naftowy i branża środków smarowych w dobie transformacji energetycznej kraju.

Tematyka skierowana jest do przedstawicieli środków smarowych:

  • producentów i dystrybutorów olejów bazowych  olejów bazowych i dodatków uszlachetniających, dodatków do olejów,
  • producentów olejów przemysłowych i samochodowych,
  • producentów smarów i cieczy eksploatacyjnych,
  • służb utrzymania ruchu,
  • przedstawicieli instytutów i uczelni technicznych,
  • producentów i dystrybutorów aparatury badawczej,
  • użytkowników środków smarowych.

Zagadnienia poruszane na konferencji będą dotyczyć:

  • rynku środków smarowych w dobie transformacji energetycznej i kryzysu gospodarczego,
  • rozwoju technologii środków smarowych dedykowanych dla obszaru elektromobilności,
  • gospodarki w obiegu zamkniętym,
  • trendów w metodach badań środków smarowych,
  • normalizacji w sektorze olejów i smarów.

Czytaj więcej o Konferencji ŚRODKI SMAROWE 2023

19 października, webinarium

Certyfikacja wg ISO/IEC 27001
jako element budowania wiarygodności rynkowej

Celem webinarium zorganizowanego przez CeCert sp. z o.o. jest szerzenie wiedzy o normalizacji oraz promocja certyfikacji systemów zarządzania.

Podczas webinarium poruszone będą tematy: ISO/IEC 27001:2022 – zainteresowanie rynku normą, aktualny etap prac przygotowujących do wydania polskiego; ISO27001, a inne normy (np. norma dla firm branży ochrony fizycznej, np. ciągłość działania); doświadczenia i dobre praktyki w zakresie Deklaracji Stosowania, Zmiany Deklaracji Stosowania w trakcie cyklu certyfikacji – praktyki postępowania w CeCert.

26-27 września, Wrocław

XXII Konferencja Naukowo – Techniczna

Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych. Infrastruktura krytyczna

Organizatorem XXII Konferencji Naukowo – Technicznej Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych. Infrastruktura krytyczna jest „BMP” Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Sp. k. – wydawca magazynu „Chemia Przemysłowa”.

Konferencja ma celu prezentację najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w branży, wymianę doświadczeń kadry zarządzającej zakładów chemicznych, petrochemicznych i energetyki w zakresie bezpieczeństwa technicznego i procesowego oraz infrastruktury krytycznej.

Konferencji znajdują się aspekty teoretyczne związane z szukaniem najlepszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa pracy w zakładach przemysłowych – bezpieczeństwem technicznym, zabezpieczeniami przeciwpożarowymi oraz analizą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa procesowego i cyberbezpieczeństwa. W tym raku tematyka została także poszerzona o infrastrukturę krytyczną.

27 lipca, Warszawa

18 Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2023

Kongres to inicjatywa edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa, o ugruntowanej tradycji, cieszące się bardzo dobrą reputacją w środowisku naukowym i branżowym tj.: m.in. inżynierów budownictwa, administracji państwowej i samorządowej, przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej jak i pozostałych uczestników procesów budowlanych, którego celem jest wymiana doświadczeń oraz propagowanie dobrych praktyk i rozwiązań w zakresie szeroko pojętych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, projektowaniem bezpiecznych obiektów budowlanych, prewencją i profilaktyką pożarową.

Kongres skupia każdorazowo blisko 1000 uczestników ekspertów i osobistości środowisk pożarowych, świata nauki i prawodawstwa mających bezpośredni związek z procesami inwestycyjnymi w gospodarce oraz liczne grono specjalistów żywo zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa.

Czytaj więcej o Fire Security Expo 2023

6-7 września, Łódź

Warsztaty i Forum Wiedzy Managerskiej FoodFakty Science 4 Business

Warsztaty i Forum Wiedzy Managerskiej to unikalna przestrzeń dla managerów do wymiany wiedzy i spotkań w formacie face-to-face. Inicjatywa skierowana jest do managerów ds. bezpieczeństwa żywności, w tym szczególnie bezpieczeństwa mikrobiologicznego i biologicznego oraz obszaru badań laboratoryjnych.

Wydarzenie odbędzie się w innowacyjnej formule opartej na wiedzy i przede wszystkim zajęciach warsztatowych z ekspertami, połączonej z możliwością networkingu i rozmów indywidualnych w komfortowych warunkach dla wszystkich uczestników.

Zakres warsztatów dostosowany jest na równi dla osób odpowiedzialnych za laboratoria i badania, jak i zarządzanie systemowe obszarem bezpieczeństwa mikrobiologicznego.

Dowiedz się więcej nt. FoodFakty Science 4 Business

21 września, Krotoszyn

Konferencja „Normalizacja w Ochronie Środowiska”

Wydarzenie będzie poświęcone roli norm w działalności zmierzającej do ochrony środowiska naturalnego, w szczególności wody
i gleby.

Celem konferencji jest przybliżenie zagadnień z zakresu normalizacji w ochronie środowiska zarówno młodzieży (uczniowie technikum), która w niedługim czasie rozpocznie działalność zawodową, jak i młodym przedsiębiorcom mającym wpływ na dbałość o środowisko gleby, wody i powietrza atmosferycznego w swoich firmach.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas techników oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych z powiatu krotoszyńskiego.

Organizatorem konferencji jest Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

17-19 maja, Warszawa

28. Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2023

Targi STACJA PALIW należą do największych wystaw branży paliwowej. Prezentują innowacyjne i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, aktualne światowe trendy w dziedzinie technologii, produktów i usług oraz rozwiązania biznesowe dla sektorów paliwowego, gazowego oraz branż pokrewnych.

Targi STACJA PALIW to także szereg spotkań służących wymianie doświadczeń, wiedzy biznesowej, technicznej i prawnej. Dzięki obecności przedstawicieli urzędów i instytucji związanych z branżą paliwową, goście targów mają możliwość poruszenia wielu zagadnień oraz uzyskania odpowiedzi na ważne dla nich pytania.

Czytaj więcej o Targach "Stacja Paliw"

26 maja / 6 czerwca, Siedlce

II Regionalny Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym oraz rozpowszechnianie wiedzy normalizacyjnej wśród uczniów, co jest również zamysłem nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe i ogólnokształcące z powiatu siedleckiego.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.
14-15 czerwca, Toruń

Medien Service - X Digital Money & Blockchain Forum

“Cyfrowe aktywa, tokeny i pieniądz – przewrót w finansach na miarę Kopernika?”

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, X edycja Forum. W 550 rocznicę urodzin w Toruniu Mikołaja Kopernika – nie tylko astronoma, ale i zawodowego ekonomisty oraz wybitnego teoretyka ekonomii – organizatorzy będą nawiązywać do tego wydarzenia i porównania.

W ramach tegorocznej edycji wydarzenia, przewidywane jest podjęcie następujących tematów:

  • ściślejsze regulacje rynków kryptowalut oraz wpływ na ich innowacyjność;
  • nowe rozwiązania techniczne w świecie blockchain;
  • przyszłość bitcoina, ethereum oraz rynek tokenów cyfrowych;
  • kolejne zastosowania tokenów NTF;
  • świat finansów po pandemii – rola polityk pieniężnych, banków centralnych i regulatorów;
  • DeFi – zdecentralizowane finanse.
Czytaj więcej o X Digital Money & Blockchain Forum
8-10 marca, konferencja online

Food Fakty – eForum Postęp w analityce żywności

Wydarzenie podzielone jest na 3 dni, podczas których można usłyszeć prelekcje w ramach zagadnień:

  • Dzień 1 – Sensoryka
  • Dzień 2 – Mikrobiologia
  • Dzień 3 – Fizykochemia i Automatyzacja Laboratoriów

eFORUM to ogromna porcja eksperckiej wiedzy, a także przegląd najnowszych rozwiązań z zakresu analizy żywności.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy na każdym etapie łańcucha mają bezpośredni lub pośredni wpływ na bezpieczeństwo żywności, uczestniczących w procesie produkcji, technologii, R&D, kontroli jakości.

Zakres i poziom merytoryczny referatów skierowany do profesjonalistów z obszaru:

  • zarządzania obszarem bezpieczeństwa żywności;
  • produkcji i technologii;
  • zarządzania jakością;
  • R&D;
  • marketingu i komunikacji;
  • zarządzania i pozostałych kluczowych obszarów.

Czytaj więcej na stronie FoodFakty

8 listopada 2022 r., Warszawa

XI KONFERENCJA COMMONSIGN WARSAW 2022

Identyfikacja i uwierzytelnienie – nowe wyzwania i możliwości

Konferencja poświęcona jest problematyce funkcjonowania podpisu elektronicznego, elektronicznej identyfikacji oraz usług zaufania w Polsce.

Trwająca pandemia koronawirusa przyspieszyła postęp w procesie digitalizacji w życiu społeczeństw i krajów, zmienia codzienność funkcjonowania osób prywatnych, firm, biznesu i administracji. Nowoczesna Identyfikacja i uwierzytelnienie stron – uczestników wielu transakcji stało się konieczną praktyką i zaistniało na skalę wcześniej nie obserwowaną. Nadal niezbędne jest pogłębione analizowanie tego procesu w wielu aspektach i na tej podstawie wskazywanie kolejnych etapów jego rozwoju w najbliższych latach.

Celem konferencji jest budowanie mechanizmów interoperacyjności podpisu elektronicznego i e-identyfikacji oraz usług zaufania na poziomie wzajemnej wymiany informacji i współpracy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami krajowymi i zagranicznymi.

Więcej na temat IX Konferencji CommonSign Warsaw 2022

21 października 2022 r., Podkarpackie Centrum Innowacji, Rzeszów

V KONFERENCJA INNOWACJE – POMIARY – AKREDYTACJE

Laboratoria badawcze i wzorcujące w systemach oceny zgodności

Głównym celem inicjatywy jest umożliwienie laboratoriom zrzeszonym w Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących, działającej przy Podkarpackim Centrum Innowacji (PCI), dostępu do aktualnych informacji z obszaru akredytacji, certyfikacji, normalizacji, oceny zgodności, co przełoży się na podniesienie poziomu wiedzy i jakości wykonywanych usług badawczych.

Adresatami wydarzenia są zarówno pracownicy laboratoriów badawczych, jak i wzorcujących, akredytowanych i nieakredytowanych, nie tylko z terenu Podkarpacia. Zaproszeni to także przedstawiciele firm, które zlecają badania swoich wyrobów lub wzorcowanie aparatury pomiarowej.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami nauki i biznesu.

Więcej na temat V Konferencji Innowacje – Pomiary – Akredytacje

27 września 2022 r., Krotoszyn

KONFERENCJA „BEZPIECZEŃSTWO PRZEMYSŁOWE”

Konferencja adresowana do uczniów oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu krotoszyńskiego.

Program konferencji:

  • Otwarcie konferencji.
  • Referat wprowadzający „Bezpieczeństwo przemysłowe i jego związek z normalizacją”.
  • Wystąpienie przedstawiciela organów nadzoru i kontroli (Państwowa Inspekcja Pracy).
  • Wystąpienie przedstawiciela przedsiębiorców (firma Max Pol, Krotoszyn, członek KT 322).
  • Wystąpienie przedstawiciela Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (aktualny stan normalizacji w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego).
  • Podsumowanie i zakończenie konferencji.

28 lipca, PGE Narodowy, Warszawa

17. OGÓLNOPOLSKI KONGRES POŻARNICTWA FIRE SECURITY EXPO 2022

Kongres to impreza z wieloletnią renomą w branży ochrony pożarowej i zabezpieczeń przeciwpożarowych, adresowana do profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Wydarzenie skupia liczne grono specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych. Swoim zakresem obejmuje czynną i bierną ochronę przeciwpożarową oraz rozwiązania mające wpływ na bezpieczeństwo.

Kongres to duża dawka wiedzy i praktyki:

  • szereg testów, pokazów, warsztatów technicznych;
  • całodzienna wystawa światowych marek w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej;
  • ścieżki tematyczne dostosowane do aktualnie zmieniających się przepisów prawa i kierunków zmian w gospodarce;
  • wyzwania cyfryzacji procesu budowlanego w ochronie przeciwpożarowej;
  • wykłady wybitnych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa, budownictwa, prawa i rzeczoznawstwa zabezpieczeń przeciwpożarowych;
  • bezpłatny wstęp.

Czytaj więcej o Kongresie Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2022

21-22 czerwca, Uczelnia Łazarskiego, Warszawa

IX Digital Money & Blockchain Forum

"Cyfrowe aktywa, tokeny i pieniądze – doświadczenia pandemii i wojny"

Za przyczyną bitcoina i blockchaina miliony posiadaczy kryptowalut oraz tysiące programistów każdego dnia zajmują się tymi tematami. Świat tradycyjnych finansów coraz poważniej dyskutuje kwestie cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) i funkcjonowania giełd kryptowalutowych, zaś rynek sztuki sygnalizuje nowe rekordy w transakcjach z wykorzystaniem tokenów NFT. Świadkiem rozwoju i propagatorem nowych zjawisk w świecie finansów było i jest od dziewięciu lat Digital Money & Blockchain Forum.

W  trakcie tegorocznego Forum zostaną poruszone m.in.:

  • Aktualny stan normalizacji technologii blockchain i DLT;
  • Transakcje elektroniczne z portfelem cyfrowej tożsamości;
  • Stablecoiny a sprawa polska;
  • Praktycznie o Bitcoin Lightning Network;
  • DeFi 2.0 i koncepcja Protocol Owned Liquidity na przykładzie np. OlympusDAO
  • Blockchain na czas światowej wojny gospodarczej - kultura triumfalistyczna a wyzwania i potrzeby;
  • Powszechna tokenizacja dzieł sztuki jako sposób ochrony własności na czas wojny i pokoju;
  • Central Bank Digital Currencies: Brief Analysis and Current Status.

Czytaj więcej o IX Digital Money & Blockchain Forum

6-10 czerwca 2022, online

Cykl webinarów FoodFakty Safety Week w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności

5 globalnych wyzwań FAO/WHO do działań podczas Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności 2022, które zostaną przedstawione podczas cyklu webinarów:

  1. Zapewnij, że żywność jest bezpieczna – rządy muszą zapewnić wszystkim bezpieczną i pożywną żywność.
  2. Produkuj bezpiecznie – rolnicy i producenci żywności muszą stosować dobre praktyki. 
  3. Zapewnij bezpieczeństwo – podmioty gospodarcze muszą upewnić się, że żywność jest bezpieczna. 
  4. Informuj, co jest bezpieczne – konsumenci muszą dowiedzieć się o bezpiecznej i zdrowej żywności. 
  5. Połącz siły dla bezpieczeństwa żywności – pracujmy razem na rzecz bezpiecznej żywności i dobrego zdrowia!

W trakcie kolejnych dni spotkań zaproszeni eksperci omówią tematykę dotyczącą ryzyka zanieczyszczeń mikrobiologicznych i fizyko-chemicznych w kontekście dbałości branży o bezpieczeństwo konsumentów – ich zdrowia i zwyczajów żywieniowych. Omówiony zostanie także aspekt komunikacji z klientem poprzez etykiety produktów, jak również tematyka czystości mikrobiologicznej środowiska produkcyjnego – rozwój poprzez jakość i inteligentną ekspansję, po nowe szanse na recykling i źródła żywności.

Czytaj więcej o webinariach FoodFakty Safety Week

1-13 maja, Warszawa

27. Międzynarodowe Targi Stacja Paliw 2022

Najważniejsze wydarzenie sektora paliwowego w Europie Środkowo-Wschodniej, które gromadzi przedstawicieli branży paliwowo-energetycznej, handlu detalicznego, ekspertów niezależnych, przedstawicieli biznesu, administracji rządowej oraz szeregowych konsumentów paliw – kierowców. Poza bogatą ofertą wystawienniczą, odwiedzający Targi mogą wziąć również udział w części merytorycznej.

Czytaj więcej o Targach "Stacja Paliw"

24-25 marca 2022 r., konferencja online

FoodFakty – eForum Mikrobiologia Żywności –
Listeria, Salmonella i inne zagrożenia – Mikrobiologia w służbie bezpieczeństwa

Mikroorganizmy i problemy z nimi związane są niezmiennie odpowiedzialne za większość wycofań produktów z rynku, co określa się jako jedno z większych ryzyk producentów. Niestety polskie produkty na rynkach europejskich są postrzegane jako potencjalnie ryzykowne pod kątem występowania Salmonelli i Listerii.

W trakcie dwóch dni bezpłatnych webinarów, zaproszeni prelegenci przedstawią nie tylko negatywną stronę zanieczyszczeń mikrobiologicznych, lecz także pozytywne cechy mikroorganizmów – zdrowotne i technologiczne. 

Wydarzenie skierowany jest do wszystkich, którzy bez względu na miejsce w łańcuchu żywności mają bezpośredni lub pośredni wpływ na bezpieczeństwo żywności.

Zakres i poziom merytoryczny referatów dostosowany dla profesjonalistów z obszaru:

  • laboratoria analityczne
  • produkcja i technologia
  • zarządzanie jakością
  • zarządzanie zgodnością produktów

Czytaj więcej na stronie FoodFakty

30 listopada, Katowice

Europejskie Forum Biznesu 2021

Gospodarka, przedsiębiorczość i społeczeństwo w postcovidowej rzeczywistości

Podczas debat i paneli dyskusyjnych zostaną poruszone istotne dla wszystkich branż tematy:

  • Ochrona zdrowia w dobie pandemii;
  • Efektywność i optymalizacja w organizacji w postcovidowej rzeczywistości;
  • Aktualna kondycja i znaczenie polskiego samorządu terytorialnego;
  • Energetyka a ekologia - dalsze kierunki polityki energetycznej;
  • Niełatwa współpraca nauki i biznesu w Polsce;
  • Bezpieczny transport lądowy - drogowy i kolejowy. Odpowiedzialność, potencjał, wyzwania;
  • Rola sportu w lokalnej społeczności.

Konferencja skierowana jest do środowiska biznesowego, naukowego i samorządowego, jak również wszystkich zainteresowanych problematyką zarządzania jakością, efektywnością wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach oraz biznesem społecznie odpowiedzialnym.

EFB podsumuje także tegoroczne edycje Programów Najwyższa Jakość Quality International w kategoriach: Produkt, Usługi i System oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma.

Czytaj więcej o Europejskim Forum Biznesu 2021

9 listopada, Warszawa

Konferencja

"Place zabaw i inne obiekty małej architektury w kontekście bezpieczeństwa i nadzoru rynku"

W przestrzeni publicznej powstaje coraz więcej miejsc, które przeznaczone są do zabaw oraz codziennej rekreacji. Place zabaw stały się nieodłącznym elementem placówek oświatowych, opiekuńczych, parków, skwerów, osiedli mieszkaniowych, ośrodków wypoczynkowych. W ostatnim czasie powstają również liczne siłownie plenerowe, workout parki czy parki linowe – to także obiekty, należące do małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, a źle zaprojektowane lub zarządzane mogą stanowić niebezpieczeństwo dla użytkowników, którymi są głównie młodzież i dzieci.

Instytutu Nadzoru Technicznego zaprasza na bezpłatną konferencję, której głównym celem jest poszerzenie wiedzy na temat aspektów prawnych i wymagań normalizacyjnych w prężnie rozwijającej się branży sportowo-rekreacyjnej, a także zwiększenie świadomości na temat skutecznego zarządzania obiektami małej architektury.

Organizatorzy konferencji chcą, aby miejsca rekreacji były bezpieczne, a ludzie odpowiedzialni za te obiekty posiadali wiedzę o tym, jak dbać o nie przez cały cykl ich funkcjonowania. Niezbędna jest popularyzacja wiedzy o zasadach projektowania, instalowania i utrzymywania bezpiecznych obiektów małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

 Czytaj więcej o konferencji

4 listopada,  konferencja online

X Jubileuszowa Konferencja CommonSign

„Dekada e-administracji i e-biznesu w Polsce - dokonania i wyzwania”

Konferencja poświęcona problematyce funkcjonowania podpisu elektronicznego, elektronicznej identyfikacji oraz usług zaufania w naszym kraju w warunkach coraz większych potrzeb w zakresie sprawnego funkcjonowania e-administracji i e-biznesu w Polsce.

Zaistniała w 2020 r. pandemia koronawirusa przyspieszyła procesy digitalizacji w życiu społeczeństw i krajów, zmieniła codzienność funkcjonowania osób prywatnych, firm, biznesu i administracji. Nowoczesna Identyfikacja i uwierzytelnienie stron-uczestników wielu transakcji stało się konieczną praktyką i zaistniało na skalę dotychczas nie obserwowaną. Niezbędne jest pogłębione przeanalizowanie tego procesu w jego wielu aspektach i na tej podstawie wskazanie kolejnych etapów jego rozwoju w najbliższych latach.

Celem konferencji CommonSign jest budowanie mechanizmów interoperacyjności podpisu elektronicznego i e-identyfikacji oraz usług zaufania na poziomie wzajemnej wymiany informacji i współpracy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami krajowymi i zagranicznymi.

Czytaj więcej o Konferencji CommonSign Warsaw 2021

7-11 czerwca, formuła online

FoodFakty Safety Week - cykl webinarów

Wydarzenie w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności.

Celem cyklu webinarów jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy na temat najnowszych osiągnieć organizacyjnych i technicznych w zakresie kultury bezpieczeństwa żywności, bezpiecznego rozwoju kontroli bezpieczeństwa, systemu zarządzania bezpieczeństwem.

FoodFakty Safety Week to prezentacja wielu punktów widzenia – stąd obecność różnych stron, które realizują swoją działalność na zupełnie innych etapach łańcucha żywnościowego i wnoszą do niego różną wiedzę.

Wydarzenie skierowane jest nie tylko do branży spożywczej, lecz także do wszystkich zainteresowanych tematyką żywności.

Czytaj więcej --->

17-18 czerwca, konferencja on-line

VIII Digital Money & Blockchain Forum

Aktywa cyfrowe, bitcoin i cyfrowe pieniądze – nowy etap?

Konferencja dla fachowców w gronie fachowców.

Za sprawą blockchaina 12 lat temu świat finansów i technologii wkroczył w nową erę, choć wtedy mało kto zdawał sobie z tego sprawę. Świat tradycyjnych finansów coraz poważniej dyskutuje kwestie cyfrowych walut banków centralnych (CBDC). Świadkiem rozwoju i propagatorem nowych zjawisk w świecie finansów było i jest od ośmiu lat Digital Money & Blockchain Forum.

Ugruntowana obecność technologii blockchain i walut cyfrowych w światowym ekosystemie wciąż nie jest taką w naszym kraju. Minione lata przyniosły u nas mieszane doświadczenia. Stąd zasadne są pytana o przyszłość tego sektora w Polsce i poza nią.

W trakcie VIII edycji Digital Money & Blockchain Forum omówione zostaną następujące kwestie:

  • Jakie interesujące rozwiązania techniczne pojawiły się ostatnio w świecie blockchain?
  • Jaka przyszłość czeka Ethereum (PoS i in.) oraz rynek tokenów ERC20 i NFT?
  • Czy już czas na ściślejsze regulacje rynków kryptowalut oraz jak to wpłynie na innowacyjność?
  • Czy Polska będzie podążała w tyle za regulacjami UE, czy wyjdzie przed szereg i dogoni Estonię?
  • Czy powstanie cyfrowy złoty, czy też w Polsce będziemy używać cyfrowego euro, juana i diem?

Konferencja organizowana jest w merytorycznej współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz z Uczelnią Łazarskiego i Kołem Naukowym Forum e-Biznesu na UMK. 

 Czytaj więcej -->

30 listopada, konferencja online

Europejskie Forum Biznesu 2020

Europejskie Forum Biznesu 2020 odbędzie się pod hasłem: "Jak wygrać z kryzysem?". Podczas debat i paneli dyskusyjnych zostaną poruszone istotne dla wszystkich branż tematy:

  1. Zarządzanie rozwojem w trakcie pandemii. Jak wygrać z kryzysem?
  2. Efektywność i optymalizacja pracy i systemu zarządzania organizacją.
  3. Komunikacja – marketing, PR, komunikowanie danych.
  4. Odpowiedzialność społeczna – sport a biznes.
  5. Ekologia – fotowoltaika, OZE.
  6. Uczelnie wyższe a rynek pracy. Kooperacja nauki z biznesem.

Wydarzenie skierowane jest do środowiska biznesowego, naukowego i samorządowego, jak również wszystkich zainteresowanych problematyką zarządzania jakością, efektywnością wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach oraz biznesem społecznie odpowiedzialnym.

EFB podsumuje także tegoroczne edycje Programów Najwyższa Jakość QI oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma.

Czytaj więcej nt. EFB ->

17 września 2020, konferencja online

„The Future of Standards in Cybersecurity”
Nie ma cyberbezpieczeństwa bez norm i standardów. 


Głównym celem konferencji jest przedstawienie aktualnych oraz przyszłych kierunków normalizacji w obszarze cyberbezpieczeństwa. Spotkanie zgromadzi specjalistów z całego świata, wspieranych przez ekspertów z Polski, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zostaną poruszone tematy z zakresu cyberbezpieczeństwa, ochrony prywatności, kryptografii oraz wyzwań związanych z bezpieczeństwem sieci 5G. 

Wydarzenie adresowane jest do instytucji, przedsiębiorstw, uczelni, osób zajmujących się tematyką cyberbezpieczeństwa i otwiera możliwości włączenia się w tę międzynarodową dyskusję polskich profesjonalistów.

Organizatorami konferencji są: Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEIT) oraz podkomitet ISO/IEC JTC 1/SC 27 „Information security, cybersecurity and privacy protection”.  

Czytaj więcej o konferencji „The Future of Standards in Cybersecurity”

17-19 marca 2020, Warszawa

XXII edycja Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2020

oraz IX Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab
 

Targi to ważne wydarzenie promujące najnowsze rozwiązania i technologie przeznaczone dla laboratoriów. To spotkanie przedstawicieli nauki i biznesu, ekspertów z ośrodków naukowo-badawczych i menedżerów poszukujących nowoczesnych rozwiązań, pozwalające nawiązywać kontakty handlowe oraz zdobywać specjalistyczną wiedzę. Ważną częścią targów jest bogaty program merytoryczny, obfitujący w konferencje, spotkania, wykłady, warsztaty, prowadzone przez wybitnych naukowców i ekspertów w swojej dziedzinie, które pomagają podnosić kwalifikacje zawodowe uczestników.

Czytaj więcej o XXII edycji Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2020

26 listopada, Katowice

Europejskie Forum Biznesu 2019
Najwyższa Jakość Quality International 2019

Oblicza, wyzwania i cele w zakresie bezpieczeństwa przedsiębiorstw, instytucji i gmin 

Tegorocznym tematem Europejskiego Forum Biznesu jest przybliżenie różnych obszarów, wyzwań i celów w zakresie bezpieczeństwa, odnoszącego się do przedsiębiorstw, instytucji i gmin, a w efekcie całego kraju i innych państw Europy. 
 
Celem Forum jest wymiana poglądów i doświadczeń w powyższym zakresie w formie debaty
dotyczącej obecnych uwarunkowań, zagrożeń, szans i wyzwań środowiska bezpieczeństwa.
 
Zagadnienia EFB 2019:

  • Zarządzanie bezpieczeństwem w organizacji i systemami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo (przedsiębiorstwo, instytucja, gmina – wspólne cele, płaszczyzny współpracy, doskonalenie)
  • Gospodarka komunalna – bezpieczeństwo energetyczne
  • Ochrona zdrowia w aspekcie bezpieczeństwa społeczeństwa
  • Bezpieczeństwo produkcji, produktu i usługi
  • Finanse, bezpieczeństwo inwestycyjne
  • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w sporcie

 
Czytaj więcej o Europejskim Forum Biznesu 2019 

29 października, Warszawa

IX Międzynarodowa Konferencja CommonSign Warsaw 2019

Temat wiodący: E-administracja i e-biznes w Polsce – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?

Konferencja poświęcona problematyce funkcjonowania podpisu elektronicznego, elektronicznej identyfikacji oraz usług zaufania w naszym kraju w warunkach coraz większych potrzeb w zakresie sprawnego funkcjonowania e-administracji i e-biznesu w Polsce.

Celem konferencji CommonSign jest budowanie mechanizmów interoperacyjności podpisu elektronicznego na poziomie wzajemnej wymiany informacji i współpracy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami.

Podczas konferencji zostaną poruszone m.in. tematy:

  • Stan wdrożenia usług eID w Polsce i Europie
  • Publiczne vs komercyjne usługi zaufania i eID – jak osiągnąć synergię?
  • Rachuneo – pierwsza platforma komercyjna wykorzystująca usługi eID i zaufania do masowych usług B2C
  • Najnowsze trendy w rozwoju eID i usługach zaufania (videoonboarding do usług zaufania, e-delivery i inne)
  • Interaktywność e-podpisu – marzenie czy rzeczywistość?
  • Ochrona zdrowia a wymagania ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa
  • Osoby z niepełnosprawnością to też obywatele i klienci – wyzwania dla e-administracji i e-biznesu w obsłudze osób o specjalnych potrzebach

Czytaj więcej o IX Międzynarodowej Konferencji CommonSign Warsaw 2019

29-30 października, Katowice

V Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2019

 CYBERSEC jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie cyklicznym wydarzeniem o charakterze public policy conference, poświęconym strategicznym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa.

Celem konferencji jest wypracowywanie decyzji, mających na celu poprawę poziomu cyberbezpieczeństwa w poszczególnych sektorach gospodarki, państwach i całej Europie.

CYBERSEC aktywnie promuje Inicjatywę Cyfrowego Trójmorza – projekty transgraniczne dla państw Europy Środkowo-Wschodniej, mające na celu rozwój infrastruktury cyfrowej, wspólnych inwestycji, prac badawczo-rozwojowych oraz koncepcji politycznych i legislacyjnych realizowanych na poziomie UE.

Efektem corocznej edycji konferencji będzie mocny impuls dla rozwiązań nakierowanych na zwiększanie poziomu cyberbezpieczeństwa zarówno w wymiarze europejskim, jak i transatlantyckim.

 Czytaj więcej o V Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2019
9-11 października, Wisła

Konferencja Klubu Paragraf 34 – II Jesienna Szkoła Bezpieczeństwa Technicznego

II Jesienna Szkoła Bezpieczeństwa Technicznego przyczynia się do usystematyzowania rozważań nad tą interdyscyplinarną kwestią. Pomocne w wymianie poglądów uczestników spotkania będą specjalne warsztaty poświęcone głównemu zagadnieniu bezpieczeństwa jakim jest ocena ryzyka, a także dyskusje w ramach obrad i przy stoiskach specjalistycznych profesjonalnych podmiotów zajmujących się bezpieczeństwem. Uczestnicy konferencji otrzymają również wydanie monografii "Bezpieczeństwo przemysłowe", które zawierać będzie pełną treść prezentowanych referatów.

Czytaj więcej o konferencji KP34

10-11 września, Warszawa

II Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy.

Strefa Termomodernizacji i Efektywności Energetycznej w Budownictwie TermoExpo.

Targi RE-energy to międzynarodowa platforma spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii, którzy przedstawią potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w kraju i za granicą. Zadaniem targów jest pokazanie, że wytwarzanie, dystrybucja i konsumpcja energii odnawialnej jest prosta, a w efekcie opłacalna. Oprócz części targowej, organizatorzy planują także rozbudowaną część merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Podczas konferencji towarzyszących omawiane będą istotne dla rynku OZE tematy:

  • fotowoltaika
  • biogaz
  • samochody elektryczne i inne technologie mobilne
  • magazynowanie energii
  • efektywność energetyczna
  • digitalizacja w energetyce
  • smart city

Konferencje towarzyszące:

  • IX Międzynarodowa Konferencja ,,Fotowoltaika w Polsce”
  • Forum Elektromobilności
  • Forum: Budynek energooszczędny w praktyce
  • Seminarium: ROUND TABLE ABOUT CLEAN AIR
  • Konferencja „Czysta energia, czyste powietrze w mieście”
  • Rynek energii odnawialnej i efektywności energetycznej Ukrainy: nowy polsko-ukraiński horyzont inwestycyjny

Czytaj więcej o Targach

11-12 czerwca, Łódź

Targi „Smart City Expo Poland”

Pierwsze targi, podczas których wystawcy prezentować będą nowoczesne technologie, produkty i usługi służące do stworzenia lepiej zarządzanego, bardziej ekologicznego i przyjaznego mieszkańcom miasta. Wydarzeniami towarzyszącymi targom będą konferencje oraz pokazy i warsztaty organizowane we współpracy z uczelniami wyższymi, firmami działającymi w obszarze Smart City oraz samorządowcami, którzy zaprezentują dobre praktyki i wdrożone rozwiązania.

Czytaj więcej o Targach „Smart City Expo Poland”

6 czerwca, Warszawa

Warsztaty "Eurokod 7: Nowa Generacja. Ewolucja z Twoim udziałem"

Warsztaty „Eurokod 7: Nowa Generacja” są interaktywnym spotkaniem inżynierskim z uczestnikami prac dotyczących nowej generacji Eurokodów. Wypracowany głos uczestników konferencji przedłożony zostanie jako stanowisko środowiska do dalszych prac nad nowym formatem Eurokodu 7.

Cele przedsięwzięcia:

  • Popularyzacja wiedzy o nowej generacji Eurokodów;
  • Wypracowanie uwag/komentarzy praktyków do przygotowywanych roboczych wersji części 2 i 3 Eurokodu 7;
  • Mobilizacja środowiska do aktywnego udziału w pracach normalizacyjnych na poziomie krajowym, jak również europejskim;
  • Przygotowanie środowiska inżynierów i projektantów na nadchodzącą zmianę.

Spotkanie skierowane jest do doświadczonych projektantów konstrukcji geotechnicznych oraz instytucji tworzących regulacje branżowe w tym zakresie.

Udział w Warsztatach jest bezpłatny.

Czytaj więcej o Warsztatach

15-17 maja, Warszawa

XXVI Międzynarodowe Targi „Stacja Paliw” 2019

Najważniejsze wydarzenie sektora paliwowego w Europie Środkowo-Wschodniej, które gromadzi przedstawicieli branży paliwowo-energetycznej, handlu detalicznego, ekspertów niezależnych, przedstawicieli biznesu, administracji rządowej oraz szeregowych konsumentów paliw – kierowców. Poza bogatą ofertą wystawienniczą, odwiedzający Targi mogą wziąć również udział w części merytorycznej.

Czytaj więcej o Targach "Stacja Paliw"

13-15 marca, Warszawa

XXI edycja Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2019 oraz VIII Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab

Targi to ważne wydarzenie promujące najnowsze rozwiązania i technologie przeznaczone dla laboratoriów. To spotkanie przedstawicieli nauki i biznesu, ekspertów z ośrodków naukowo-badawczych i menedżerów poszukujących nowoczesnych rozwiązań, pozwalające nawiązywać kontakty handlowe oraz zdobywać specjalistyczną wiedzę. Ważną częścią targów jest bogaty program merytoryczny, obfitujący w konferencje, spotkania, wykłady, warsztaty, prowadzone przez wybitnych naukowców i ekspertów w swojej dziedzinie, które pomagają podnosić kwalifikacje zawodowe uczestników.

Czytaj więcej o Targach EuroLab

11-12 grudnia, Warszawa

XI Międzynarodowa Konferencja Central European Digital Payments - Warsaw 2018

Najważniejsze coroczne spotkanie szeroko rozumianej branży nowoczesnych płatności z Polski i Europy Centralnej. Tematem wiodącym tegorocznej edycji są Technologie Płatności 2020+.

Obszarami szczególnego zainteresowania uczestników Konferencji są: commerce, payment, FinTech, mobility, RegTech, identity, security oraz smart city.

Czytaj więcej o XI Międzynarodowej Konferencji Central European Digital Payments - Warsaw 2018

12 grudnia, Warszawa

VIII Międzynarodowa Konferencja CommonSign Warsaw 2018 - Electronic Signature Interoperability Summit

Celem konferencji CommomSign jest budowanie mechanizmów interoperacyjności podpisu elektronicznego na poziomie wzajemnej wymiany informacji i współpracy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami. Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest E-administracja w Polsce 2020+.

Podczas konferencji CommonSign 2018 zostaną poruszone aktualne i ważkie tematy, takie jak m.in.:

  • e-identyfikacja polskich obywateli, rozwiązania dokumentowe i mobilne
  • rozwój usług elektronicznej identyfikacji i zaufania w Polsce
  • ochrona danych osobowych w obecnym stanie prawnym (RODO)
  • podpisy elektroniczne nowej generacji
  • rozwiązania bankowe a potrzeby e-administracji i e-zdrowia
  • interoperacyjność i standaryzacja stosowanych narzędzi
  • cyberbezpieczeństwo obywateli, instytucji i systemów.

Czytaj więcej o VIII Międzynarodowej Konferencji CommonSign Warsaw 2018

26 października, Katowice

Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności 2018

Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności dąży do umożliwienia uczestnikom wymiany idei i poglądów, poznania najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających codzienną gospodarczą działalność w Polsce i innych krajach Europy w różnym zakresie, m.in. w odniesieniu do standardów zarządzania, norm, certyfikacji, finansowania innowacyjnych inwestycji, obowiązujących przepisów, a także postulowanych zmian regulacji, które sprzyjać mają rozwojowi, wzrostowi, konkurencyjności i efektywności przedsiębiorstw.

Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności jest zwieńczeniem kolejnej edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International. Zaproszeni goście - przedstawiciele środowisk biznesowych, gospodarczych, naukowych i samorządowych - będą dyskutować o: konkurencyjności i innowacyjności gospodarki, nowoczesnym zarządzaniu, synergii nauki, biznesu i jednostek samorządowych, społecznej odpowiedzialności biznesu. Wręczone zostaną także medale, dyplomy i statuetki QI 2018.

Czytaj więcej o Europejskim Forum Jakości i Innowacyjności 2018

18-19 października, Wisła

Seminarium „Nowe wyzwania dla laboratoriów" oraz X-lecie działalności Ośrodka Badań Biegłości

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla organizuje seminarium, którego celem będzie:

  • Zapoznanie uczestników z nowelizacją normy PN-EN ISO/IEC 17025, istotnej z punktu widzenia laboratoriów posiadających certyfikat akredytacji oraz z mechanizm wyznaczania niepewności pobierania próbek w laboratoriach z obszaru energetyki.
  • Pogłębienie wiedzy w obszarze metod badawczych paliw stałych, w szczególności biomasy na cele energetyczne dla utrzymania wysokich kompetencji laboratoriów.
  • Wymiana doświadczeń i informacji o stosowanych praktykach w laboratoriach 34 przedsiębiorstw energetycznych w Polsce.

Czytaj więcej o Seminarium „Nowe wyzwania dla laboratoriów"
10-12 października, Wisła

Konferencja „Jesienna szkoła bezpieczeństwa przemysłowego”

Wielopłaszczyznowa prezentacja osiągnięć naukowo-technicznych oraz technologicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn, urządzeń oraz instalacji przemysłowych w aspekcie zwiększenia bezpieczeństwa ich eksploatacji. Tematyka konferencji obejmuje m.in. prawne uwarunkowania dotyczące dopuszczania do stosowania i eksploatacji ww. urządzeń; znaczenie norm i normalizacji dla bezpieczeństwa maszyn i urządzeń; prezentację najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych związanych z poprawą bezpieczeństwa ich użytkowania.

Czytaj więcej o Konferencji „Jesienna szkoła bezpieczeństwa przemysłowego”

8-9 października, Kraków

IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC 2018

Jednym z celów konferencji jest wypracowanie praktycznych rekomendacji usprawniających cyberobronność, jak również zacieśnienie współpracy między poszczególnymi jednostkami i państwami w zakresie przeciwdziałania cyberprzestępczości. Grono prelegentów Forum tworzą światowej klasy eksperci, liderzy opinii, decydenci, przedstawiciele rządów, międzynarodowych organizacji pozarządowych, firm sektora prywatnego i mediów. Konferencja będzie się odbywać w ramach czterech równoległych ścieżek tematycznych.

  • Ścieżka Państwo poświęcona będzie między innymi pakietowi cyberbezpieczeństwa zaproponowanemu przez Komisję Europejską, a także problematyce Cyfrowego Trójmorza.
  • Ścieżka Obrona skupi się na systemach cyberobrony poszczególnych państw. W jej ramach omówione zostaną m.in. działania cybernetyczno-elektromagnetyczne (CEMA), a także kwestia cyberobronności NATO, które włączyło cyberprzestrzeń w swoje domeny operacyjne.
  • Ścieżka Przyszłość będzie śledzić aktualne trendy i kierunki rozwoju we wciąż ewoluującym środowisku cybernetycznym, skupiając się m.in. na dogłębnej analizie korzyści płynących z technologii chmury oraz wyzwań, jakie za sobą pociąga, Internecie nowej generacji w UE oraz komputerach kwantowych.
  • Ścieżka Biznes, poświęcona sektorowi prywatnemu, obejmie takie tematy jak: nowa generacja technologii mobilnej 5G, blockchain, rewolucja ochrony danych osobowych związana z wejściem w życie RODO oraz implikacje związane z inteligentnymi samochodami.
Rejestracja na IV Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2018: (dla sektora publicznego rejestracja darmowa).

Czytaj więcej o IV Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC 2018

6-7 czerwca, Szczecin

XVIII edycja Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego 2018

Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania to największa w Europie międzynarodowa konferencja poświęcona elektronicznym usługom zaufania (w tym podpisowi elektronicznemu i PKI) oraz elektronicznej identyfikacji i bezpieczeństwu. Forum zrzesza międzynarodowe środowisko reprezentujące obszary naukowe, państwowe, samorządowe, unijne oraz biznesowe.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie „Powszechność e-identyfikacji i usług zaufania w chmurze – rynek cyfrowy dostępny dla każdego”

Czytaj więcej o XVIII edycji Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego 2018

7 czerwca, Łódź

Europejski Kongres FACILITY MANAGEMENT

Kongres poświęcony problematyce certyfikacji i normalizacji w obszarze profesjonalnego zarządzania nieruchomościami i Facility Management. Podczas spotkania zostanie omówiona możliwość stosowania normy PN-EN 15221 oraz ISO 41001 w obszarze FM.

W trakcie kongresu poruszane będą zagadnienia dotyczące nieruchomości komercyjnych, przemysłowych, użyteczności publicznej oraz zabytkowych:

  • norm i standardów ISO, IICRC, PACFM, BIM, GEODETIC,
  • certyfikacji, norm, standardów kompleksowych i technicznych usług czystości,
  • certyfikacji, norm, standardów w modelowaniu 3D – BIM w zarządzaniu nieruchomościami,
  • certyfikacji, norm i standardów w sektorze property i facility management,
  • norm i standardów dotyczących pomiarów nieruchomości.

Czytaj więcej o Europejskim Kongresie FACILITY MANAGEMENT

9-11 maja, Warszawa

XXV Międzynarodowe Targi „Stacja Paliw” 2018

Najważniejsze wydarzenie sektora paliwowego w Europie Środkowo-Wschodniej, które gromadzi przedstawicieli branży paliwowo-energetycznej, handlu detalicznego, ekspertów niezależnych, przedstawicieli biznesu, administracji rządowej oraz szeregowych konsumentów paliw – kierowców. Poza bogatą ofertą wystawienniczą, odwiedzający Targi mogą wziąć udział w bogatej części merytorycznej.

Czytaj więcej o Targach "Stacja Paliw"

14-16 marca 2018, Warszawa
XX edycja Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2018 oraz VII Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab

Targi to ważne wydarzenie promujące najnowsze rozwiązania i technologie przeznaczone dla laboratoriów. To spotkanie przedstawicieli nauki i biznesu, ekspertów z ośrodków naukowo-badawczych i menedżerów poszukujących nowoczesnych rozwiązań, pozwalające nawiązywać kontakty handlowe oraz zdobywać specjalistyczną wiedzę. Ważną częścią targów jest bogaty program merytoryczny, obfitujący w konferencje, spotkania, wykłady, warsztaty, prowadzone przez wybitnych naukowców i ekspertów w swojej dziedzinie, które pomagają podnosić kwalifikacje zawodowe uczestników.

Czytaj więcej o Targach EuroLab

21 marca 2018, Łódź

IV Europejski Kongres Jakości - „Future of the Quality”

EKJ to spotkanie przedstawicieli świata biznesu i nauki z Polski i Europy. Ideą Kongresu jest propagowanie wartości, które są mocno związane z jakością. Wzorem lat ubiegłych, w programie zaplanowano cykl prelekcji tematycznych i paneli poświęconych jakości w zarządzaniu firmą, doskonaleniu, rozwojowi rynku pracowników, innowacyjności w kontekście jakości oraz roli kobiet w biznesie.

Czytaj więcej o Europejskim Kongresie Jakości

12-13 grudnia, Kielce

Konferencja naukowo-techniczna Klubu Paragraf 34 "SAFETY AUTOMATION"

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i najlepszych rynkowych praktyk w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa maszyn będących w eksploatacji.
Spotkanie będzie okazją do podnoszenia poziomu wiedzy na temat bezpieczeństwa użytkowania maszyn i urządzeń.

Wśród tematów poruszonych na konferencji znajdą się:

  • „Przemysł 4.0 i nowe zagrożenia”
  • „Eksploatacja i bezpieczeństwo maszyn”
  • „Analiza wypadków z udziałem maszyn”
  • „Analiza zmian w normie PN-EN ISO 13849-1i PN-EN ISO 13850”.

Konferencja adresowana jest do projektantów maszyn, służb BHP i osób odpowiedzialnych za systemy zarządzania bezpieczeństwem, a także pracowników działów utrzymania ruchu, jakości, inwestycji.

Czytaj więcej
12-13 grudnia, Warszawa

Konferencja Central European Digital Payments - Warsaw 2017

Temat wiodący: Płatności dla klientów wygodne jak nigdy

Najważniejsze coroczne spotkanie szeroko rozumianej branży nowoczesnych płatności z Polski i Europy Centralnej. Podczas dwudniowych obrad ponad 300 gości z kraju i zagranicy ma okazję zapoznać się z kilkudziesięcioma specjalistycznymi prezentacjami.

W dobie radykalnych zmian w technologiach płatności, wyznacznikami szczególnego zainteresowania organizatorów tegorocznej Konferencji są hasła-drogowskazy: Commerce – Mobility – FinTech – RegTech – Identity – Security.

Czytaj więcej o konferencji

17 listopada, Krynica-Zdrój

Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności 2017

Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności dąży do umożliwienia uczestnikom wymiany idei i poglądów, poznania najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających codzienną gospodarczą działalność w Polsce i innych krajach Europy w różnym zakresie, m.in. w odniesieniu do standardów zarządzania, norm, certyfikacji, finansowania innowacyjnych inwestycji, obowiązujących przepisów, a także postulowanych zmian regulacji, które sprzyjać mają rozwojowi, wzrostowi, konkurencyjności i efektywności przedsiębiorstw.

Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności jest zwieńczeniem kolejnej edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International. Zaproszeni goście - przedstawiciele środowisk biznesowych, gospodarczych, naukowych i samorządowych - będą dyskutować o: konkurencyjności i innowacyjności gospodarki, nowoczesnym zarządzaniu, synergii nauki, biznesu i jednostek samorządowych, społecznej odpowiedzialności biznesu. Wręczone zostaną także medale, dyplomy i statuetki QI 2017.

Czytaj więcej

25-26 października, Warszawa

VII Międzynarodowa Konferencja CommonSign Warsaw 2017 Electronic Signature Interoperability Summit

Celem CommomSign jest budowanie mechanizmów interoperacyjności podpisu elektronicznego na poziomie wzajemnej wymiany informacji i współpracy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami. Uczestnicy konferencji to polscy i zagraniczni dostawcy i odbiorcy aplikacji oraz usług zaufania, a także przedstawicieli administracji.

Od pierwszej edycji imprezy, konferencji towarzyszy Narodowy Test Interoperacyjności Podpisu Elektronicznego, który powstał z myślą o sprawdzeniu wzajemnej współpracy oprogramowania służącego do składania oraz weryfikacji podpisu elektronicznego.

Czytaj więcej o konferencji

9-10 października, Kraków

III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2017

CYBERSEC jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie cyklicznym wydarzeniem o charakterze public policy conference, poświęconym strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa. Jego celem jest wypracowywanie praktycznych rekomendacji, zmierzających do poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa w poszczególnych sektorach gospodarki, państwach i całej UE.

Czytaj więcej o forum

4-6 października, Kielce

Sympozjum „Metrologia podstawą systemu oceny zgodności”

VIII edycja cyklu „Metrologia w systemach zarządzania”. Celem sympozjum jest doskonalenie w procesie spełnienia wymagań metrologicznych w systemach zarządzania oraz wymagań związanych z nowymi regulacjami prawnymi.

Spotkanie przyczyni się do popularyzacji w polskich przedsiębiorstwach wymagań metrologicznych, zawartych zarówno w Normach Międzynarodowych, jak również w przepisach prawnych, będzie okazją do pogłębienia wiedzy merytorycznej, zdobycia nowych doświadczeń i wymiany poglądów, stanowiąc ważny krok w doskonaleniu systemu oceny zgodności w Polsce i zapoznaniu się ze zmianami mającymi wpływ na funkcjonowanie systemu oceny zgodności.

Czytaj więcej o sympozjum

6-7 czerwca, Szczecin

XVII Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania 2017

Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania to największa w Europie międzynarodowa konferencja poświęcona elektronicznym usługom zaufania (w tym podpisowi elektronicznemu i PKI) oraz elektronicznej identyfikacji i bezpieczeństwu, która już na stałe wpisała się w kalendarz spotkań osób związanych z tą tematyką. Tematem wiodącym EFPE 2017 będzie Cyfrowa identyfikacja i mobilne e-usługi – bezpieczeństwo i dostępność.

Czytaj więcej o EFPE

17-19 maja, Warszawa

XXIV Międzynarodowe Targi „Stacja Paliw” 2017

Najważniejsze wydarzenie sektora paliwowego w Europie Środkowo-Wschodniej, które gromadzi przedstawicieli branży paliwowo-energetycznej, handlu detalicznego, ekspertów niezależnych, przedstawicieli biznesu, administracji rządowej oraz szeregowych konsumentów paliw – kierowców. Poza bogatą ofertą wystawienniczą, odwiedzający Targi mogą wziąć udział w bogatej części merytorycznej. W ramach "Akademii Przedsiębiorcy" poruszane są zagadnienia poświęcone aspektom prawnym, finansowym, obrotu bezgotówkowego, modelom współpracy biznesowej oraz nowościom sektora myjni.

Czytaj więcej o Targach "Stacja Paliw"

29-31 marca, Warszawa

XIX edycja Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2017 oraz VI Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab

Targi to ważne wydarzenie promujące najnowsze rozwiązania i technologie przeznaczone dla laboratoriów. To spotkanie przedstawicieli nauki i biznesu, ekspertów z ośrodków naukowo-badawczych i menedżerów poszukujących nowoczesnych rozwiązań, pozwalające nawiązywać kontakty handlowe oraz zdobywać specjalistyczną wiedzę. Ważną częścią targów jest bogaty program merytoryczny, obfitujący w konferencje, spotkania, wykłady, warsztaty, prowadzone przez wybitnych naukowców i ekspertów w swojej dziedzinie, które pomagają podnosić kwalifikacje zawodowe uczestników.

Czytaj więcej o Targach EuroLab

28 marca, Katowice

III Europejski Kongres Jakości pod hasłem „Jakość w praktyce”

EKJ to spotkanie przedstawicieli świata biznesu i nauki z Polski i Europy, którzy wymieniają się wiedzą oraz doświadczeniami. m.in. na temat w jaki sposób zarządzać ryzykiem oraz konkurować jakością. Wydarzenie jest również okazją, by spotkać się z najlepszymi menedżerami i nawiązać nowe kontakty biznesowe. Główną część wydarzenia stanowić będą panele tematyczne, dyskusje, case study oraz wystąpienia gości poruszające tematykę jakości.

Czytaj więcej o Europejskim Kongresie Jakości