Content

Przyznane patronaty

Jesień 2024 r.

XVIII edycja Ogólnopolskiego Programu Najwyższa Jakość Quality International

Europejskie Forum Biznesu

 

Program Najwyższa Jakość Quality International jest przedsięwzięciem, które od 18 lat kierowane jest do działających w Polsce oraz w innych krajach instytucji, producentów i usługodawców, posiadających czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania. Jest to największy w Polsce, ponadbranżowy konkurs jakościowy, aktywizujący firmy małe, średnie i duże oraz samorządy wokół idei zarządzania jakością, który daje możliwość doskonalenia swoich procedur związanych z jakością, wymianę wzajemnych doświadczeń oraz możliwość nawiązania współpracy.

Jego celem jest promowanie skutecznych metod zarządzania jakością oraz wskazanie i wyróżnienie tych firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Program zostaje zwieńczony Europejskim Forum Biznesu. To forum wymiany idei i poglądów, poznania najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających podmiotom codzienną gospodarczą działalność w Polsce i w innych krajach Europy w różnym zakresie, m.in. w odniesieniu do standardów zarządzania, norm, certyfikacji, finasowania inwestycji, obowiązujących przepisów, a także postulowanych zmian regulacji, które sprzyjają rozwojowi, wzrostowi, konkurencyjności i efektywności przedsiębiorstw, instytucji i całej gospodarki, a zwłaszcza podmiotów działających na terenie Polski i Unii Europejskiej, ale także wykazujących aktywność na rynkach dalszych

Czytaj więcej o Europejskim Forum Biznesu

18 października 2024 r.

VII edycja Konferencji z cyklu „Innowacje – Pomiary – Akredytacje”

pod hasłem „Laboratoria badawcze i wzorcujące w systemach oceny zgodności”

Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.

 

Podkarpackie Centrum Innowacji to organizacja promująca wykorzystanie osiągnięć  naukowych w gospodarce. Buduje kluczowe umiejętności naukowców i studentów. Wzmacnia potencjał regionu finansując prace badawczo-rozwojowe naukowców oraz wytwarzane w ten sposób nowe technologie i rozwiązania.

PCI wspiera innowacyjne pomysły młodych ludzi, poszerza ich wiedzę na temat startup-ów i prototypowania udostępniając pracownie makerspace, a także organizując programy edukacyjne i hackathony.

Konferencja jest stacjonarnym, otwartym, całodziennym, bezpłatnym wydarzeniem gromadzącym około 100 uczestników zrzeszonych w Sieci laboratoriów oraz przedstawicieli podkarpackiego przemysłu, a także ekspertów branżowych z całej Polski.

Podczas konferencji można dowiedzieć się o najnowszych trendach w działaniach laboratorium.

24.10.2024 r., Krotoszyn

Konferencja „Normalizacji w sektorze usług”.

Termin: 24 października 2024 r., Krotoszyn

Organizatorem konferencji „Normalizacja w sektorze usług” zaplanowanej na
24 października 2024 r.  jest powiat krotoszyński.

Celem konferencji jest rozpowszechnianie i propagowanie wiedzy normalizacyjnej wśród uczniów technikum powiatu krotoszyńskiego.

06-07.11.2024 r., Politechnika Łódzka, Wydział Chemii

FoodFakty Summit 2024  - food4tomorrow

Termin i miejsce: 6-7.11.2024 r., Wydział Chemii Politechniki Łódzkiej.

Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy oparta na konferencji biznesowo – naukowej i innowacyjnej przestrzeni networkingowej dla kadry kierowniczej branży spożywczej w formule stacjonarnej. Konferencja ma być również odpowiedzią na obchody Światowego Dnia Żywności FAO.

Szczegóły dotyczące Konferencji

26-27.11.2024 r., Warszawa

XIII Konferencja Trusted Economy Forum – CommonSign 2024 „Tożsamość cyfrowej dekady”

Termin i miejsce: 26-27.11.2024 r., Instytut Podstaw Informatyki PAN; ul. Jana Kazimierza 5, 01-248 Warszawa

Medien Service oraz Obserwatorium.biz. zapraszają Państwa do aktywnego udziału w kolejnej, już trzynastej konferencji poświęconej problematyce funkcjonowania podpisu elektronicznego, elektronicznej identyfikacji oraz usług zaufania w naszym kraju. W tym roku konferencja CommonSign realizowana będzie wspólnie z Trusted Economy Forum, cyklem wydarzeń związanym z szeroko pojętą cyfryzacją i wykorzystaniem usług zaufania (podpis elektroniczny, e-Doręczenia) oraz bezpiecznej identyfikacji zdalnej do procesów biznesowych i w krajach Unii Europejskiej. Celem obu serii połączonych w tym roku wydarzeń realizowanych pod markami CommonSign oraz Trusted Economy Forum, od ich pierwszych edycji sprzed kilkunastu lat, jest budowanie mechanizmów interoperacyjności podpisu elektronicznego i e-identyfikacji oraz usług zaufania na poziomie wzajemnej wymiany informacji i współpracy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami krajowymi i zagranicznymi. To zadanie pozostaje aktualne i jako takie stanowi uzasadnienie dla organizacji naszej konferencji. Dlatego poza firmami od lat aktywnymi w zakresie e-podpisu do udziału w konferencji tradycyjnie już zapraszamy również nowe firmy i osoby z prezentacjami dotyczącymi problematyki e-identyfikacji i e-uwierzytelniania w różnorodnych branżowych zastosowaniach oraz w zmieniającej się rzeczywistości świata realnego i cyfrowego.

27.11. 2024 r., Warszawa

Międzynarodowa Konferencja organizowana z okazji Jubileuszu 30-lecia Polskiej Izby Opakowań

Termin: 27 listopada 2024 r., Warszawa, Dom Technika NOT

Podczas jednodniowej uroczystości odbędzie się międzynarodowa konferencja, której tematyka poświęcona będzie gospodarce i trendom w branży opakowań na poziomie globalnym oraz krajowym, najnowszym technologiom dającym przedsiębiorstwom przewagę konkurencyjną, a także regulacjom prawnym, certyfikacji i kształceniu kadr dla opakowalnictwa.

Czytaj więcej o Konferencji jubileuszowej
Finał: 13.12.2024, Starachowice

VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

Termin i miejsce: Finał 13.12.2024 r., Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach

  1. Etap szkolny zostanie przeprowadzony 15.11.2024 r. w szkołach, które zgłoszą chęć udziału
  2. Etap wojewódzki (finałowy) i wręczenie nagród odbędzie się 13.12.2024 r. o g. 10.00 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach

Celem Konkursu jest zwiększenie świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym oraz rozpowszechnienie wiedzy normalizacyjnej wśród uczniów, co jest również zamysłem nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach.

Finał : marzec 2025, Krotoszyn

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

  1. Etap szkolny: styczeń 2025 – zostanie wyłonionych po trzech uczestników, którzy będą rywalizować w etapie powiatowym
  2. Etap powiatowy (finałowy) i wręczenie nagród odbędzie się w marcu 2025 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie
Celem Konkursu jest wzrost świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym oraz w skali kraju, a także przygotowywanie specjalistów, techników do wykorzystywania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce zawodowej i realizacja zaleceń Unii Europejskiej w zakresie rozpowszechniania wiedzy normalizacyjnej.

Archiwum przyznanych patronatów